Anavatan'da istifa depremi

Anavatan'da istifa depremi .12621
  • Giriş : 22.06.2007 / 18:59:00

ANAVATAN'dan 3 bin 200 kişi partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağda birleşme hayaliyle yola çıkan Anavatan Partisi'nde, istifa haberleri birbirini izliyor. Seçime girmeme kararı alan ANAVATAN'da Diyarbakır İl Teşkilatı'ndan 3 bin 200 kişi partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Demokrat Parti ile verilen sözlere uyulmadığı gerekçesiyle son anda birleşmekten vazgeçen ANAVATAN'da bir istifa haberi de Diyarbakır'dan geldi.

Aralarında belediye başkanları ile il başkan vekili Mahmut Alpaycı ve Gençlik Kolları İl Başkanı Mahmut Ataş'ın da bulunduğu 3 bin 200 kişi, partilerine yazdığı bir dilekçeyle istifa ettiklerini belirtti.Merkez ilçe başkanı, Ergani, Bismil, Hani, Hazro, Lice, Kocaköy, Kulp, Dicle ilçe başkanları da partilerinden istifa etti.

Partiye yollanan dilekçede, "Partide yürütmekte olduğumuz görevlerden, parti üyeliğinden, ilçe ve beldelerin yönetim kurulları ile beraber ve teşkilatlarımıza bağlı olan 3 bin 200 üye ile istifa ediyoruz. Gereğini bilgilerinize arz ederiz." ifadeleri kullanıldı.

İstifa edenler arasında Bayrambaşı Belediye Başkanı Hidayet Sansarkan, Özekli Belediye Başkanı Mustafa Işık, Kuyular Belediye Başkanı İsametin Tarhan, Gürbüz Belediye Başkanı Ramazan Gugerci, Kaygusuz Belediye Başkanı Heybet Beyazit de bulunuyor.

İstifa edenler tarafından yapılan açıklamada, "Partiden istifa edenlerden DP'ye katılım oldu. Tüm teşkilat olarak Salim Ensarioğlu'nu destekleyeceğiz." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious