Anavatan'da Mumcu'ya tepki istifası

  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

MUŞ'ta Anavatan Partisi Sungu Belde Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Mumcu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tutumunu protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Belde yönetimi toplu halde istifa edeceklerini açıkladı.

Muş’un Sungu Beldesi Anavatan Belde Başkanı Nizamettin Kanşıray, partili milletvekillerinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmaması kararını proteste ederek istifa edeceğini açıkladı. Genel Başkan Erkan Mumcu’nun Meclis Genel Kurulu’na katılmaması konusundaki açıklamalarını ‘yanlış bulduğunu’ belirten Kanşıray şunları söyledi:

“1983 yılından beri Anavatan’da başkanlık yapıyorum. Genel Başkan Erkan Mumcu Cumhurbaşkanı seçimlerinde milletvekillerini serbest bırakacağını açıklamış, arkasından Meclise gitmemek için baskı uygulamaya başlamıştır. Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı seçiminde CHP gibi bir sol partinin yanında olmasını yönetim olarak kınıyor ve bana verilen Anavatan Başkanlık belgemi önce kırıp sonra yırtarak tepkimi gösteriyorum. Ben ve yönetimdeki 23 arkadaşım istifa dilekçelerimizi hazırladık. Bundan sonra bu partinin içinde olmayacağız. Hiçbir zaman da destek vermeyeceğiz.”

Daha sonra elindeki belgeyi yere vurarak çerçesini kıran Kanşıray, belgeyi yırtarak parçaladı. Yönetim kurulundaki üyeler de Başkanı desteklediklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious