Anavatan'da sıkıntı bitmiyor

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi'nde kadro sıkıntısı devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genel Başkan Erkan Mumcu ve eski Genel Başkan Yardımcısı Miraç Akdoğan'ın referans olduğu bazı isimlerin delege yapılmadığı ortaya çıktı.

Delege yapılan eski İl Başkanı Mehmet Demirel'in ise bu durumu protesto için istifa ettiğini açıklandı.

Anavatan Partisi büyük kongreye hazırlanırken, parti içindeki eski ve yeni ekip mücadelesi sürüyor. Genel Başkan Erkan Mumcu'nun referans olduğu bazı isimlerin bile delege listesine yazılmadığı ortaya çıktı. Erkan Mumcu'nun avukatı Erden Er ile yine Mumcu'nun referansı ile eski Ankara İl Başkanı Muharrem Soğuksu döneminde İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen iş adamı Doğan Baran, eğitimci Özlem Tokat Şentürk ve Malatya Milletvekili Miraç Akdoğan'ın oğlu Tolga Akdoğan'ın istemelerine rağmen il delegesi yazılmadıkları öğrenildi.

İş adamı Sedat Genel, emekli astsubay Orhan Erşahin ve inşaat mühendisi Faruk Sabankaya'nın da parti içinde önemli sayılabilecek maddi ve manevi katkılarına rağmen delege yazılmadıkları ortaya çıktı.

Öte yandan Turgut Özal ve Mesut Yılmaz döneminde Ankara İl Başkanı olan ve yeniden il delegesi yapılan Mehmet Demirel, il delegesi yazılmasına karşın, il yönetimini protesto için istifa ettiğini açıkladı. İl teşkilatında Mumcu ile birlikte hareket eden grubun önümüdeki günlerde bir araya geleceği ve Erkan Mumcu ile görüştükten sonra toplu olarak istifa edebilecekleri konuşuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious