Anavatan'da şok istifa

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi (ANAVATAN) Mardin İl Başkanı Süleyman Çelik, istifa ederek partisinin cumhurbaşkanlığı seçimindeki tavrını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çelik, yaptığı açıklamada Anavatan Partisi'nin cumhurbaşkanlığı seçimindeki tavrına tepki gösterdi. Anavatan Partisi'nin Meclis'e gitmeyerek antidemokratik bir tavır içine girdiğine dikkat çeken Çelik, "Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde görüşümüzü genel merkeze sunmuştuk. Kendilerine AK Parti'nin adayı Abdullah Gül'e destek vermeseler bile Meclis'e gidip kendilerine oy veren seçmenlerini temsil etmelerini talep etmiştik. Meclis'e gitmeyerek Anavatan Partisi de CHP'nin tavrına bir anlamda destek olmuştur." dedi.

Anavatan Partili vekillerin cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda seçime katılmaması durumunda sine-i millete giderek istifa etmelerinin daha doğru olduğunu düşündüğünü vurgulayan Çelik, Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasını ise demokratik bulmadığını söyledi.
Süleyman Çelik, Anavatan Partisi İl Başkanlığı'ndan, CHP'den ayrılarak partilerinin Genel Sekreterliği'ne getirilen Muharrem Doğan ile ters düştüğü için istifa ettiğini açıklarken, siyasi çalışmaların parti çatısı altında devam edeceklerini sözlerine ekledi. Çelik, iktidarı da ortamı germekle suçladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious