Anavatan'da toplu istifa!

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi'nde istifa haberleri bitmek bilmiyor. Bugünkü istifa haberi ise Kocaeli'nden geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi Kocaeli Gölcük İlçe teşkilatı, genel merkeze tepki göstererek komple istifa etti. İstifaya neden olarak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterilen tavır ve DYP ile birleşmesini gösterdi. Teşkilat, "Bu parti Mehmet Ağar'a pazarlandı." dedi.

Anavatan Partisi'nden istifa furyası devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında yaşanan istifalara Kocaeli'de de büyük katılım oldu. İlçe yönetimi kendi aralarında yaptığı toplantıdan sonra, ilçe yönetimi, belde yönetimleri, gençlik kolları ve kadın Kolları topluca görevlerinden istifa etti.

İstifa kararlarını partilerinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girmemesinden sonra aldıklarını belirten Gölcük İlçe Başkanı Osman Çelik yaptığı açıklamada, daha sonra DYP ile birleşmesi ile kararlarını hızlandırdıklarını söyledi. Çelik şöyle konuştu:

"Herkesin Anavatan Partisi rozetini takmaya utandığı bir dönemde bizler parti rozetlerimizi hiç çıkarmadık. Bize milletvekilleri Anavatan Partisi'nin çıtasını yükselteceğiz diye söz verdiler. DYP ile birleşeceğiz diye söz vermediler. Zaten bu süreç Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girilmemesi sonrasında başlamıştır. Gerek ben gerekse tüm vatandaşlar genel merkez yöneticilerine demokrasinin gereğinin yapılmasını ve seçimlere girilmesi gerektiğini vurguladık. Ancak meclise seçimlere girmediler. Erkan Mumcu'nun sözlerini kendisine hatırlatıyor ve ürkekçe değil, erkekçe siyaset yapmasını ve PKK'lıları düz ovaya çağırarak siyaset yap demesini kendi partisine bile anlatamayan bir kişi ile siyaset yapmamız imkansız. Tüm ilçe başkanlarımız aynı tepkiyi koyuyor ama ses çıkartamıyor. Bu parti resmen Mehmet Ağar'a pazarlandı. 2002 seçimlerinde olduğu gibi nasıl olursa olsun meclise girmek isteyen Erkan Mumcu'nun oyunu bu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious