Anavatan'da 'Yozgat' sancısı... Partide sular durulmuyor

  • Giriş : 17.06.2007 / 15:30:00
  • Güncelleme : 17.06.2007 / 15:39:56

Parti yönetimi, teşkilattan sorumlu Yozgat milletvekili Mehmet Erdemir'in istifasını istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Parti yönetimi, Yozgat'ta 200 partilinin Lütfullah Kayalar'ın yanında yer almak üzere istifa etmesinin ardından, teşkilattan sorumlu Yozgat milletvekili Mehmet Erdemir'in istifasını istiyor. Erdemir'i istifaya zorlayan yönetim, Genel Başkan Erkan Mumcu'nun yurtdışından dönmesini bekliyor.

Seçimlere son anda girmekten vazgeçen Anavatan Partisi'ndeki sessizlik devam ederken, Genel Başkan Erkan Mumcu'nun bu hafta içerisinde yeni bir yönetim düzenlemesi yapacağı belirtiliyor. Parti içinde ise Yozgat tartışmalarının alevlendiği öğrenildi.

Anavatan Genel merkez teşkilat başkanı olan Yozgat milletvekili Mehmet Erdemir'in seçim bölgesine hakim olamayınca DP-Anavatan birleşmesinin suya düşmesinden sonra oluşan istifaların ardından önceki gün Yozgat ANAVATAN il yöneticileri ve partililerden oluşan 200 kişi partiden istifa edip, CHP'nin Yozgat adayı olan eski ANAVATANlı Lütfullah Kayalar'a destek vereceklerini açıklayınca, Erdemir parti içinde iyice sarsıldı.

Yaşanan gelişmelere kızgın olan partililer ise, seçim bölgesine hakim olamayan teşkilat başkanının başka illerde istifaları engelleyemeyeceğini ifade ederek, Mumcu'dan yurtdışı dönüşünde Erdemir'in istifasını isteyecekleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious