Anavatan'dan hükümete gözdağı

Anavatan'dan hükümete gözdağı.9778
  • Giriş : 27.10.2008 / 12:05:00

ANAVATAN’ın Mülkiyeli, gazeteci kökenli genel başkanı Salih Uzun, ilk demecini Haber7'ye verdi. Uzun'un, Anavatan-DP birleşmesi hakkında görüşü ne?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan'ın Mülkiyeli, gazeteci kökenli genel başkanı Salih Uzun, bundan böyle her gün gündemle ilgili görüşlerini kamuoyuna aktaracaklarını belirterek, “Hükümetin doğrularına destek vereceğiz, ancak yanlışlarını da yüksek sesle kamuoyuna aktaracağız” dedi.

Anavatan'ın çiçeği burnunda lideri Uzun, kongrede seçim yarışının bittiğini vurgulayarak, seçimi kaybeden Murat Akdeniz, Ahmet Özal ve Metin Karadayı'nın her zaman aile içinde değerli birer kardeşleri olarak kalacağını ve bundan sonra da partinin ilerlemesinde el ele çalışacaklarını kaydetti.

ARTIK GÜNDEMDE ANAVATAN'DA VAR

“Bu güne kadar Anavatan'a hizmet verenlerin hepsinden Allah razı olsun” diyen Genel Başkan Salih Uzun, Anavatan'a vefa borcu olanların çok sayıda olduğunu hatırlatarak, kamuoyuna ve partililerine şu mesajları verdi.

“ Bu güne kadar ne olmuşsa olmuş. Asıl hedef bundan sonrasına bakmak. Muhalefet partisi olarak tam tavrımızı koyarak, her gün gündemlerle ilgili görüşlerimizi kamuoyuna aktaracağız. Milletimizin ve ülkemizin menfaatlerine olan hizmetlerde elbette ki hükümete destek vereceğiz. Ancak yanlışları yüksek sesle dile getireceğiz.

Anavatan'ın kuruluşundan bu güne dek, Anavatan'a vefa borcu olanları yeniden partimizin çatısı altında hizmet vermeye davette bulunuyorum.
Bazı kesimler Anavatan'ın bitmesini hırsla ümit etmişlerdir ve halende etmektedirler, ama kongremizde partililerimiz, delegelerimiz ve hatta aday çokluğumuz dimdik ayakta olduğumuzu kamuoyuna göstermiştir.
Elbette ki bazı badireler atlattık. Şimdi birilerini suçlamakla bir yere varılmaz. Mesele el ele vererek zaman kaybımızı çalışmakla kapatmaktır.
Sıkıntılarımızı da ancak birlik ve beraberlik içinde atlatacağız. Kongrede kaybeden arkadaşlarımız artık benim rakibim değil kardeşlerimdir. Kongre aile içinde olan bir hizmet yarışı idi. O yarış bitti. Şimdi birbirimize destek verme yarışı başladı.

Ayrıca Anavatan Partisi, toplanacak başkanlık divanındaki arkadaşlarımızla ve MKYK ile birlikte yerel seçimdeki tavrımızın ne olacağını bir an önce tespit edeceğiz. Yani artık kamuoyunda Anavatan her gün var olacaktır. Her zaman olduğu gibi halka hizmeti Hak'ka hizmet olarak düstur edineceğiz”

DÜĞÜNDE, 'ANAVATAN VE DP BİRLEŞİR Mİ?'SOHBETİ

Anavatan lideri Uzun, kongreden çıkıp Anavatan Ankara eski İl Başkan Yardımcısı ve Gökhan Akü'nün sahibi İşadamı Tevfik Ülger'in oğlunun düğününde nikah şahitliği yaptı.

Düğünde DP Ankara eski milletvekillerinden Saffet Arıkan Bedük ile aynı masaya oturan Anavatan'ın yeni genel başkanı Salih Uzun'u görenler hemen ANAVATAN-DP birleşmesini gündeme getirdi.

“Anavatan ve DP'lilerin bu görüntüsü yeni bir birleşmenin habercisi mi, iki parti bir araya gelip birleşecek mi?” diye soruduğumuz Salih Uzun; her zaman ülkenin menfaatleri açısından iyi niyetlerini devam ettirdiklerini vurgularken, Bedük ise “Şu an DP'de olsam hemen birleşme mekanizmasını başlatırım. İnşallah olur” dedi

SALİH UZUN KİMDİR?

Salih Uzun, 1970 yılında Gölcük'te doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1992 yılında mezun olduktan sonra siyaset bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

Anavatan Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini 1993–1997 yılları arasında yapan Uzun, 1997–2000 arasında Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu üyeliği ve Anadolu Radyo ve Görüntülü Hizmetler Genel Müdürlüğü (ARG) görevlerini yürüttü.

2000–2002 yılları arasında Anavatan Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Salih Uzun, Haziran 2002'de Divhan Maden Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevine atandı.

Uzun, son olarak yürütmekte olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSİM Genel Müdürlüğü görevinden ve memuriyetten istifa ederek ayrıldı.

Anavatan Partisi'nde 2006 yılından genel başkan seçilene kadar genel başkan yardımcılığı görevini üstlenen Uzun, evli ve bir kız çocuğu babası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*