ANAVATAN'dan Mesut Yılmaz'a tepki

ANAVATAN'dan Mesut Yılmaz'a tepki.12621
  • Giriş : 11.06.2007 / 15:41:00

Doğan, "Mumcu’yu istifaya davet edecek son kişinin, sayın Mesut Yılmaz olduğu görülecektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisi Genel Sekreteri Muharrem Doğan, "Türk siyasetinin ve Anavatan Partisi’nin son 5 yıldır yaşadıklarına bakıldığında, sayın Erkan Mumcu’yu istifaya davet edecek son kişinin, sayın Mesut Yılmaz olduğu görülecektir" dedi.
Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın basına yansıyan ve Genel Başkan Erkan Mumcu’yu istifaya davet eden demeçlerini anlamakta güçlük çektiklerini kaydetti.
"Bu demeçle, Anavatan Partisi üyeleri ve teşkilatları başta olmak üzere, genel başkanımıza ve milletvekillerimize haksızlık yapıldığı ortadadır" diyen Doğan, şunları ifade etti:
"Türk siyasetinin ve Anavatan Partisi’nin son 5 yıldır yaşadıklarına bakıldığında, sayın Mumcu’yu istifaya davet edecek son kişinin, sayın Yılmaz olduğu görülecektir. Anavatan Partisi’ni 3 Kasım seçimleri sonrası ’benden sonra tufan’ mantığıyla terk edip gidenleri, partiyi sahipsiz bırakıp kaçanları, 5 yıl boyunca kendi fildişi kulelerinde rahatlarına bakanları, milletimiz gayet iyi bilmektedir.
İki hafta önce kurucusu olduğu partisinden istifa ederken Anavatan’ı aklına getirmeyenler, iktidarda devraldığı partiyi borçla ve hacizle terk edenler, hangi haklı gerekçeyle bugün bize saldırmaktadır?
Sayın Erkan Mumcu’nun, oluşturduğu ekibin ve grup kurma başarısı gösteren milletvekillerimizin partimizi yeniden canlandırmak için ortaya koydukları mücadele, şartlar ne olursa olsun sürecektir. Tarih ve milletimizin vicdanı doğruları ve yanlışları kaydetmeye devam edecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious