Anavatan'lı kadınlar için sopa kırdı

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi İzmir Kadın Kolları Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Çıkma Günü'nde sopa kırdı ve yeşil kurdele taktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anavatan İzmir İl Başkanlığı toplantı salonunda Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıya 50 kişi katıldı. Parti yönetim kurullarındaki kadınlar, İl Başkanı Sedat Demirer ve diğer partililerle birlikte "Kadına şiddet uygulanmasın" şeklinde slogan atarak temsili sopaları kırdı ve yakalarına yeşil kurdele taktı.

Anavatan İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Öntülmüş, İzmir ve ilçelerine pankartlar astıklarını belirterek, "Kadına yapılan şiddet, fiziksel ve cinsel veya psikolojik zarar ya da acıyla sonuçlanan, ister özel ister kurumsal alanda olsun baskı veya özgürlüğün engellenmesi olarak tanımlanan şiddettir. Her iki tarafın hak ve özgürlüklerini kullanılmasını ciddi biçimde engelleyen bir ayrıcalık türüdür. Bu çerçevede şiddet herhangi bir gelenek, görenek, din, kültür ve politik iktidarla mazur gösterilmemeli ve temel insan haklarını ihlal olarak tanınmalıdır." dedi.

Daha sonra partili hanımlar, İl Başkanı Demirer'le birlikte temsili sopa kırdı. İlçelerde de aynı toplantıların yapıldığı kaydedildi.

Bu arada parti il başkanlığı önüne asılan pankart kopup yola düşünce, 2. Kordon bir süre trafiğe kapandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious