Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'tan Özkan'a yanıt

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'tan Özkan'a yanıt.12465
  • Giriş : 13.06.2008 / 03:18:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 09:23:36

Kılıç, Özkan'ın 32. Gün Programı'nda ortaya attığı şok iddialarla ilgili Birand'a bir açıklama gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşte o açıklama...


Sayın Birand

Anayasa Mahkemesi olarak hakkımda söylenenlerin gerçekle hiç bir ilgisi yoktur. Ben bugüne kadar yayımlanmış herhangi bir dergide ne görev aldım ne de yazı yazdım.

Söz konusu dergi ve örgütle hiç bir ilgim bulunmamaktadır. 32 yıl önce çıktığı anlaşılan bir dergide temsilcilik yapmam o yıllarda yürüttüğüm kamu görevim nedeniyle hukuken mümkün değildir. Belirtilen dergideki Haşim Kılıç imzasının halen İstanbul'da mukim Hüsnü Kılıç'a ait olduğu kendisi tarafından teyid edilmiş, ilgili kişi bu konudaki açıklamalarını Kanal D ve Aydınlık Dergisi'ne göndereceğini bildirmiştir.

Hayret ve dehşete düşüren bu pervasız sözlerle ilgili yayınlar hakkında yasal yollara başvuracağımı bildirirken, duyarlı ve sorumlu yayıncılık anlayışının gereğini yerine getirmenizi rica ederim.

Haşim Kılıç
Anayasa Mahkemesi Başkanı

TUNCAY ÖZKAN NE DEMİŞTİ?

Tuncay Özkan, 32. Gün'de Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı "İBDA-C örgütü" üyesi ilan etmişti. Yeni Şafak için "yobaz", Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç için "İBDA-C üyesi" diyen Özkan, Rıdvan Akar'ın tepkisiyle karşılaşınca, iddia sahibinin Aydınlık Dergisi olduğunu söylemişti.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious