Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın kızı dünya evine girdi

Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın kızı dünya evine girdi.30871
  • Giriş : 20.04.2008 / 23:25:00

Haşim Kılıç'ın kızı Ayşe Tuğba ile Mustafa Çubuk, Ankara Sheraton Oteli'ndeki düğün ile dünya evine girdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sheraton Oteli'nde düzenlenen düğün törenine, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Toptan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu, Sayıştay Başkanı Mehmet Damar, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Salim Uslu, ATO Başkanı Sinan Aygün, Anayasa Mahkemesi üyeleri ve yüksek yargı organı mensuplarının da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikahta gelin Tuğba Kılıç'ın şahitliğini eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu ile eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, damat Mustafa Çubuk'un şahitliğini ise iş adamı Bülent Sungur ile amcası Ali Çubuk yaptı.

Nikahın ardından gelin Tuğba Kılıç, babası Haşim Kılıç'a sarılınca Kılıç, duygusal anlar yaşadı. Çift, daha sonra Haşim Kılıç, eşi Gönül Kılıç ve damadın babası Abdullah Çubuk, annesi Saliha Çubuk ile aile fotoğrafı çektirdi.

Düğünde, TBMM Başkanı Toptan, Baykal, Şahin, Atalay, Aksu ve Gökçek eşleri ile birlikte aynı masada oturdu.

Düğünde, konuklara Türk meze tabağı, su böreği, dana külbastı, dondurmalı meyve salatası ve düğün pastasının yanı sıra, Tavacı Recep Usta Restoranı'ndan getirtilen ekşili dolma ve çiğ köfte ikram edildi.

Bu arada, Sheraton Oteli'nin dışında yoğun güvenlik önlemleri alınırken, çatılara keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü. Düğüne gelenlerin araçları otel girişinde kontrol edildi.

Basın mensuplarının alınmadığı düğünde yalnızca Anadolu Ajansı'nın görüntü almasına ve fotoğraf çekmesine izin verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious