Anayasa Mahkemesi CHP itirazını Salı görüşecek

  • Giriş : 15.06.2007 / 19:48:00

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç, CHP'nin itirazının Salı günü görüşüleceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç, CHP'nin Anayasa Değişikliği Paketi'nin iptali için yaptığı başvuru ile ilgili raportörün raporu hazırladığını belirtti. Kılıç, "Salı günü görüşmek üzere gündeme koyduk." dedi.

Kılıç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa Değişikliği Paketi ile ilgili başvurusunun ise henüz kendilerine ulaşmadığını bildirdi.

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Haşim Kılıç, CİHAN'a Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Anayasa Değişikliği ile ilgili paketi referanduma sunulmak üzere Başbakanlığa göndermesini değerlendirdi. Cumhurbaşkanı'nın konuyla ilgili başvurusunun henüz kendilerine ulaşmadığını kaydeden Kılıç, "Ancak biz daha önce ilk incelemesini ve esas incelemesini bitirmiş olan raportör arkadaşımızın raporunu görüşmek için salı günü gündem yaptık, salı günü görüşeceğiz." dedi.

Kılıç, "Pazartesi günü böyle bir başvuru olursa tabii ki onu da değerlendireceğiz. Belki ikisini bir görüşme gibi bir yol izleyebiliriz. Başvuru bize ulaşmadığı sürece bir şey dememiz mümkün değil." ifadesini kullandı.

Haşim Kılıç, "CHP'nin Anayasa Paketi'nin iptali için başvurusu vardı. Bununla ilgili son çalışmalar hangi aşamada?" şeklindeki soru üzerine, raportörlerin raporu yazdığını bildirdi. Kılıç, "Raporu arkadaşlara dağıttık. Salı günü görüşmek üzere gündeme koyduk." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious