Anayasa Mahkemesi'ndeki törene kimler katılmadı?

Anayasa Mahkemesi'ndeki törene kimler katılmadı?.11914
  • Giriş : 25.04.2008 / 14:25:00
  • Güncelleme : 25.04.2008 / 13:48:07

Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıldönümü törenine Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın da katılımıyla yapıldı. Törenden oldukça dikkat çeken bir ayrıntı vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anayasa Mahkemesi'nin 46'ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan tören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla başladı.

Anayasa Mahkemesi'nin 46'ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan tören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla başladı. Anayasa Mahkemesi'nde yapılan törene Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu da katıldı.

Törene CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın katılmaması dikkat çekti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer konukları kapıda karşıladı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği tören saygı duruyu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Başkan Kılıç'ın konuşmasıyla başladı. Toplantının açılış konuşmasını Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious