Anayasa Mahkemesinin kararını Mumcu da onayladı

Anayasa Mahkemesinin kararını Mumcu da onayladı.10344
  • Giriş : 05.07.2007 / 20:53:00

Erkan Mumcu, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa değişiklik paketinin doğru bir karar olduğunu, Anayasa Mahkemesi'nin kararının da bunun tescili anlamını taşıdığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mumcu, Anayasa Mahkemesi'nin, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa değişiklik paketinin iptaline ilişkin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve CHP tarafından yapılan başvuruları reddetmesiyle ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin kararının hayırlı olmasını diledi.

Mumcu, TBMM'de 5'te 3'ün üzerinde bir çoğunlukla kabul edilen Anayasa değişikliğinin doğru bir karar olduğunu kaydetti. Anayasa Mahkemesi'nin bugünkü kararının da bunu tescil etme anlamında olduğunu belirten Mumcu, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin bürokratik bir Cumhuriyet değil demokratik bir Cumhuriyet olması için Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi gerekir'' dedi. Erkan Mumcu, değişiklik paketinin referandumda yüzde 60'ın üzerinde bir oyla kabul edileceğini düşündüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious