Anderlecht'e ceza kapıda

Anderlecht'e ceza kapıda .17637
  • Giriş : 31.08.2007 / 15:53:00

Taraftarlar arasında çıkan olaylar nedeniyle Anderlecht'e ceza geliyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe ile Anderlecht arasında oynanan Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme maçında her iki takım taraftarı arasında çıkan olaylar nedeniyle Anderlecht Kulübü'ne büyük cezalar gelebilir.

UEFA Sözcüsü William Gaillard, yaptığı açıklamada, UEFA'nın uzun süredir ırkçılıkla mücadele ettiğini belirterek, maçta çıkan olaylarda ırkçı davranışların tespit edilmesi durumunda Anderlecht Kulübü'ne çok ağır cezalar verilebileceğini söyledi.

Bu arada, Belçika polisi dün başlattığı operasyonlarda 11 Anderlecht taraftarını tutuklarken, statta bulunan kameralardan elde edilen kayıtların izlenmesi sonrası bu sayının yükselebileceği bildirildi.

Araştırmalar sonucu ırkçılığın tespit edilmesi durumunda kulübe verilecek cezalar arasında bir çok Avrupa kupası maçını seyircisiz oynama ve para cezası gündeme gelirken, verilecek para cezasının bir kısmının olaylara karışan taraftarlardan alınacağı öğrenildi.

Anderlecht-Fenerbahçe maçında, Belçikalı taraftarlar Hitler selamı vermiş ve Belçika kimliklerini çıkartarak, ''İşte bu ırk, üstün ırk'' diye slogan atmışlardı.

Fenerbahçe taraftarı da buna karşın milliyetçi tezahüratlarda bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious