Anelka: Büyük bir hata yaptım

Anelka: Büyük bir hata yaptım.9768
  • Giriş : 04.06.2008 / 23:29:00
  • Güncelleme : 04.06.2008 / 23:22:23

Chelsea'nin küskün yıldızı Nicolas Anelka, gençlik yıllarında Arsenal'den ayrılarak, büyük bir hata yaptığını itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Okan Kılıçkaya'nın haberi

29 yaşındaki Fransız futbolcu, Arsenal'den 1999 yılında ayrılıp, R.Madrid'e gitmesini büyük bir hata olarak nitelendirdi.

Arsenal'de bir sezon daha oynamayarak, Thierry Henry ile birlikte müthiş bir ikili oluşturma fırsatını kaçıran Anelka, kariyerinde büyük yanlışlıklar yaptığını açıkladı.

1999 yılının sonunda kendisine talip olan Vicente del Bosqueli Real Madrid'e transfer olan Nicolas Anelka, 'Herkesin hayatında büyük bir hata mutlaka vardır. Benim en büyük hatam kuşkusuz Arsenal'den ayrılmaktı' dedi.

Anelka sözlerini şöyle sürdürdü:

'Çünkü Arsenal'den ayrıldıktan sonra herşeyim kötüye gitti. Eğer geleceğin, bana böyle kötü bir son hazırlayacağını bilseydim, hiç Arsenal'den ayrılmazdım. Kariyerimi kesinlikle orada sürdürürdüm. O zamanlar doğru karar verdiğimi düşünüyordum ama görüyorum ki yanılmışım'

EĞER ELİMDE FIRSAT OLSAYDI!

Arsenal'den ayrıldığına bin pişman olan Anelka, 'Eğer elimde zamanı geri almak gibi bir imkan olsaydı, R.Madrid'e gitmezdim. Futbol kariyerim, hayal ettiğim gibi geçmiyor. İnişli çıkışlı bir Futbol hayatı. Bu acı tecrübelerden bıktım' sözleriyle Chelsea'de de mutsuz olduğunu kesin olarak belli etmiş oldu.

29 yaşındaki Fransız futbolcu, PSG'de yıldızlaştıktan sonra Arsenal'e transfer olmuş, ardından sırasıyla R.Madrid, PSG, Liverpool, Manchester City, Fenerbahçe ve Bolton'da forma giymişti.

Anelka Ocak ayında Bolton'dan yüklü bir miktara Chelsea'ye gelmiş, ancak 24 maçta sadece 2 gol atabilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious