Anelka'ya 132 milyon euro

Anelka'ya 132 milyon euro.9917
  • Giriş : 12.01.2008 / 08:35:00

Son olarak dün Chelsea takımına transfer olan dünya futbolunun Fransız gezgini için bugüne dek aralarında Fenerbahçe’nin de bulunduğu 7 takım, tam 132.1 milyon Euro bonservis ücreti ödedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

F.BAHÇE’nin eski futbolcusu Nicholas Anelka dün yaklaşık 20 milyon Euro’ya İngiltere’nin Bolton kulübünden, yıldızlar topluluğu Chelsea’ye transfer oldu. Henüz 28 yaşında olmasına karşın şu ana dek sayısız takım değiştiren Fransız yıldızın, böylece günlerdir konuşulan transferi resmiyet kazandı.

Bu olaydan yola çıkan Almanların ünlü gazetesi Bild de transfer rekortmeni futbolcunun, dünyada kendisi için en fazla bonservis ücreti ödenen oyuncu olduğunu belirtti.

Fener ucuza almış

Bild, "Ne Beckham, ne Zidane, ne Ronaldinho... O gerçekten de dünyanın en pahalı futbolcusu" başlığıyla duyurduğu haberde, golcü oyuncu için aralarında Fenerbahçe’nin de bulunduğu 7 kulübün toplam 132,1 milyon Euro harcadığını yazdı. Almanların haberi F.Bahçe’nin bir başarısını da göz önüne serdi. Buna göre gittiği hemen her yerde satışından para kazandıran ünlü futbolcudan zarar eden tek kulüp, kendisini 19.8 milyon Euro’ya alıp, yaklaşık yarısına denk düşen 10 milyon Euro’ya satan Manchester City oldu.

Crespo ikinci sırada

Onu önceki ve sonraki transferlerine bakılınca hayli düşük sayılabilecek bir bedelle İngilizlerden satın alan ve sonrasında 2 milyon Euro fazlasına satan kulüp ise sarı lacivertlilerden başkası değildi!

Bild’in dünyanın en çok bonservis bedeli ödeten futbolcuları listesinde Anelka’yı, 121 milyon Euro ile Inter’in Arjantinli yıldızı Hernan Crespo, 115,5 milyon Euro’ya futbolu bırakan bir başka Fransız Zinedine Zidane ve 101 milyon Euro ile Brezilyalı golcü Ronaldo izliyor. Habere göre dünyanın en çok kazanan futbolcusu olan David Beckham için bugüne dek 37.5 milyon, Ronaldinho için de toplam 37,4 milyon Euro’luk bonservis bedeli ödendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious