Angelina'dan milyon dolarlık bağış

Angelina'dan milyon dolarlık bağış.13124
  • Giriş : 26.06.2008 / 11:23:00

Amerikalı oyuncu çift Angelina Jolie ve Brad Pitt, Irak'ta çocukların eğitimine destek için bir milyon dolar bağış yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amerikalı oyuncu çift Angelina Jolie ve Brad Pitt, Irak'taki savaştan etkilenen çocukların eğitimine destek için bir milyon dolar tutarında bağış yaptı.

Bağışın yapıldığı "Education Partnership for Children of Conflict" (Savaş Kurbanı Çocuklar için Eğitim Ortaklığı) adlı kuruluştan yapılan açıklamada, Jolie-Pitt Vakfı'nın Irak savaşından etkilenen Iraklı ve Amerikalı 8 bin çocuk ve gencin eğitimine destek için bir milyon dolar katkıda bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, bağışın Irak'ta ailelerini, evlerini ve eğitim olanaklarını kaybeden Iraklı çocuklar ile ABD'de Amerikan ordusunun mensubu ebeveynlerinden birisinin ölümü veya yaralanması karşısında yerinden olan çocuklar yararına kullanılmak üzer dört ayrı kuruluşa verileceği kaydedildi.

Bu yaz ikiz bebek bekleyen Pitt ve Jolie çiftinin 3'ü evlatlık dört çocukları bulunuyor. Çift, ABD'nin Louisiana eyaletinde büyük yıkıma yol açan 2005'teki Katrina kasırgasından sonra yaraların sarılması için yürütülen faaliyetlere katılmışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious