Aniden bastıran yağmur Doğu'yu esir aldı

Aniden bastıran yağmur Doğu'yu esir aldı.11419
  • Giriş : 11.06.2007 / 17:33:00

Sağanak haline dolu ve yağmur yağışı Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri yağışların aralıksız gece yarısına kadar devam edeceğini açıkladı.

Bugün öğleden sonra aniden başlayan yağmur Doğu'daki birçok ilde etkisini gösterdi. Gök gürültülü sağnak yağış halinde devam eden yağışlar Erzurum, Erzincan, Bayburt, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Kars'ı da içine alan 7 ilde yaşamı olumsuz etkilediği öğrenildi.

Yağışların sürpriz olmadığını ifade eden Meteoroloji Bölge Müdürülüğü yetkilileri, yağışların gece yarısına kadar devam edeceğini belirterek, yarın da bölgede aynı havanın hakim olacağını söylediler.

DOLU ERZURUMLULAR'I HAZIRLIKSIZ YAKALADI

Erzurumlular, öğleye kadar açık hava ile günü geçirirken aniden bastıran yağmur ve ardından gelen dolu ile şaşkına döndü.

Kısa sürede şehri etkisi altına alan gök gürültülü yağış vatandaşları binaların altına topladı. Islanmamak için kapalı alanlara koşan Erzurumlular ilginç görüntüler oluştururken, yollarda biriken sular sürücülere zorluk çıkarttı. Şemsiyesi olmayan vatandaşlar binaların yağmur almayan kısımlarında uzun kuyruklar oluşturdu. Cadde ve sokaklarda küçük gölcükler meydana getiren su taşkınları, iş merkezlerinin birinci katındaki işyerlerine zarar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious