Anılarına hergün bir karanfil

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Talihsiz helikopter kazasının ardından kazanın meydana geldiği refüjün üzerine vatandaşlar tarafından karanfiller bırakılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya’da 19 Temmuz 2006 tarihinde meydana gelen helikopter kazasında, Emniyet Amiri Hakan Kaya, Muhabere Şube Müdürü Ramazan Can, Baş Komiser Pilot Kudret Çalık, Komiser Adem Vurucu ve polis memuru Osman Karadağ olay yerinde hayatını kaybetmişti.

O tarihten itibaren kazanın meydana geldiği Fevzi Çakmak Caddesi’nde yaşayan halk talihsiz kazanın yaşandığı refüjün üzerine her gün karanfiller bırakmaya başladı. AGC de bundan etkilenerek yönetim kurulunun aldığı kararla ’Şehit ailelerine yardım’ kampanyası başlattı.

Konuyla ilgili olarak Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen AGC Başkanı Erdoğan Kahya, kampanyanın amacının, toplumu olumlu yönde yönlendirmek, halkın yerli ve yabancı turistlerin can ve mal güvenliğini sağlamak uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerine maddi destek sağlamak olduğunu söyledi.

Halkın her gün bıkmadan refüjün üzerine karanfil bırakmalarından çok etkilendiklerini dile getiren Kahya, "Antalya halkının vefa duygusu çok yüksek. Kampanyayı yapmamızda bunun büyük etkisi oldu. " dedi.

Yapılan yardımlar şehit olan polislerin eşlerinin hesabına eşit olarak dağıtılacak. Şehit ailelerine destek olmak isteyenlerin Halkbankası Üç Kapılar Şubesi’nde açılan, 12023967 numaralı hesaba bağış yapabilecek. Ayrıca, yardım edenlerin isimlerinin ve yardım miktarlarının Antalya’daki yerel gazetelerde ve ulusal gazetelerin Akdeniz eklerinde yayınlanacağı bildirildi.

İlk yardımı, kampanyayı başlatan AGC yaptı ve açılan hesaba bin YTL yatırdı.

Kampanyaya basın mensupları da katıldı. Toplantının ardından basın mensupları kendi aralarında topladıkları 280 YTL ile küçükte olsa şehit ailelerinin destekçileri olduklarını gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious