Anıtkabir’deki törende sürpriz isim

Anıtkabir’deki törende sürpriz isim.19270
  • Giriş : 19.05.2009 / 23:20:00

Bu yıl bir ilk gerçekleşti ve DTP yöneticileri 19 Mayıs törenlerine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'da Anıtkabir'deki törenlere DTP Genel Başkanı Ahmet Türk de hazır bulundu...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Başkent'te ilk tören Anıtkabir'de oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tarihi bir fırsat yakalandığı yolundaki açıklamalarıyla birlikte Kürt sorununun çözümü konusu gündemin ilk sırasına yerleşirken 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Anıtkabir'de düzenlenen törende, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk sürprizi yaşandı.


Aslanlı Yol'daki yürüyüş ve mozoledeki saygı duruşu sırasında, Erdoğan ile Baykal arasındaki soğukluk dikkati çekerken, diğer liderler de birbirlerine mesafeli durdu. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da MGK toplantısından önce 19 Mayıs töreninde, Başbuğ ve kuvvet komutanlarıyla bir araya gelmiş oldu.

Baydemir İstiklal Marşı okudu

Diyarbakır'daki törene DTP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de katıldı. 7. Kolordu Komutanı Korg. Bekir Kalyoncu ve 2. Havva Kuvvet Komutanı Korg. Rasim Arslan tokalaşmadı. Baydemir, Atatürk Anıtı'na saygı duruşuda bulundu, İstiklal Marşı'na da eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*