Anız yakarken alevler ormana sıçradı

Anız yakarken alevler ormana sıçradı.12642
  • Giriş : 30.06.2009 / 16:24:00

Kahramanmaraş'ta anız yakımı sırasında başlayan ve Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Yerleşkesi içindeki ormanlık alana da sıçrayan yangın söndürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Karacasu Yerleşkesi yakınlarında bulunan tarlada anız yakımı sırasında oluşan alevler, yerleşke içindeki ormanlık alana sıçradı.

Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına ilk müdahale üniversite çalışanları tarafından yapıldı. Daha sonra Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiyesi ile Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme ekipleri yangına müdahale etti. Söndürme çalışmalarına Karacasu Yerleşkesindeki yurtta kalan bazı öğrenciler de katıldı.

Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından söndürülen yangında yaklaşık 150 dönümlük ormanlık alanın zarar gördüğü bildirildi. Yangına müdahale eden Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarından bazılarının da dumandan etkilendiği ve ambulansla hastaneye götürüldüğü belirtildi.

KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cafer Mart da, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Mart, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kısa sürede söndürülmüş olmasından memnuniyet duyduklarını, yangının çıkış nedeniyle ilgili kendilerinin de araştırma yapacağını bildirdi.

Öte yandan, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, anız yangınının meydana geldiği yerdeki tarla sahibini belirlemek üzere araştırma başlattı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*