Anka çalışanları greve gidiyor

Anka çalışanları greve gidiyor.8477
  • Giriş : 23.09.2008 / 10:15:00

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan ANKA-Ankara Ajansı A.Ş’de 26 Eylül Cuma günü greve gidileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TGS Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada, "TGS, toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan ANKA-Ankara Ajansı A.Ş'de 26 Eylül 2008 Cuma günü grev uygulamasını başlatma kararı aldı. TGS Yönetim Kurulunun 15 Eylül 2008 tarihinde belirlediği grev uygulama tarihi, aynı gün noter kanalıyla ANKA işverenine gönderildi" denildi.

TGS yöneticilerinin girişimiyle, ANKA işvereni ve TGS temsilcileri arasında 20 Eylül 2008 Cumartesi günü yapılan görüşmeden de olumlu bir sonuç elde edilemediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yılbaşından bu yana devam eden toplu iş sözleşmesi sürecinde, sendikanın teklifinin hiçbir maddesini kabul etmeye yanaşmayan ANKA işvereni, son olarak TGS'nin girişimiyle yapılan görüşmede de 'Sendika ile toplu sözleşme imzalamayacaklarını' ifade ettiler. İşverenin bu anlaşılmaz tutumu karşısında TGS yönetimi ve ANKA çalışanları, 26 Eylül Cuma günü başlatılacak grev uygulaması için hazırlıklarını hızlandırdılar.

ANKA işvereni, TGS'nin uzlaşma çabalarını yanıtsız bırakması durumunda, 35 yıldır bağımsız bir haber ajansı olarak çalışan kurumda ilk kez grev uygulaması başlatılmış olacak."

TGS Yönetim Kurulunun açıklamasında, "Aksi takdirde ANKA çalışanları TGS'nin öncülüğünde greve çıkmakta sonuna kadar kararlı olduklarını vurgulamaktadırlar. TGS olarak, bir yandan grev hazırlıklarımızı sürdürürken, ANKA işvereninden gelecek görüşme çağrısına da açık olduğumuzu belirtiyoruz" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*