'Anka Kuşu'nun sitesini Türk hackerlar ele geçirdi

'Anka Kuşu'nun sitesini Türk hackerlar ele geçirdi.7227
  • Giriş : 03.06.2008 / 11:47:00
  • Güncelleme : 03.06.2008 / 12:00:48

NASA'nın Mars'a indirmeyi başardığı Phoenix'in resmi internet sitesi Türk hackerların saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Arizona Üniversitesi Ay ve Gezegen Laboratuarı'nın kurduğu site, Cumartesi günü kendilerine 'Sgl loverz crew 2008' adını veren Türkler tarafından hacklendi. İnternetteki saldırılar hakkında ipucu toplayan ve hackerların izin süren 'Zone-h.org' grubu, Türklerin, Mars görevi sitesi olan http://fawkes3.lpl.arizona.edu'nun güvenlik bariyerlerini iki kez ihlal ettiğini, iki hackerın da Türkiye'de olduklarının tespit edildiğini bildirdi.

Sitenin hacklendiği sırada, ziyaretçilerin Türk bayrağının dalgalandığı ve içinde "pwned by BLaSTER-Cr@zy_king, nasa teach ariz0na pwn3d??" mesajlarının olduğu bir başka website'ye yönlendirildikleri belirtildi.

Arizona Üniversitesi Ay ve Gezegen Laboratuarı sözcüsü Sara Hammond, Phoenix görevinin en ince detaylarına kadar anlatıldığı sayfaların bir sure kapatıldığını, dün sabah sitenin tekrar kullanıma açıldığını söyledi.

Sitede, Phoenix'in Mars göreviyle ilgili resmi haberler, resimler, çeşitli bilgiler ve kullanıcı yorumları bulunuyor. Phoenix görevi, Arizona Üniversitesi ve NASA'nın Jet Tahriki Laboratuarı tarafından yürütülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious