Ankara Büyükşehir Belediyesinden yalanlama

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yalanlama.11382
  • Giriş : 28.01.2009 / 15:11:00

Ankara Büyükşehir Belediyesinden, belediyenin eğitim ve tekerlekli sandalye yardımlarına ilişkin Sayıştay ile ilgili çıkan haberlerin tümünün ''kasıtlı ve yanlış olduğu''bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ''Sayıştay'a ait olduğu iddia edilen rapora dayandırılarak yazılan eğitim yardımları ve özürlü raporu olmayanlara tekerlekli sandalye verildi'' şeklinde haberlerin yer aldığı belirtildi.

''Sayıştay ile ilgili çıkan tüm haberlerin yanlış, kasıtlı ve gerçeği yansıtmadığı'' ifade edilen açıklamada, ''Bunların bir takım çevreler tarafından Sayıştay'a mal edilerek kasıtlı olarak çıkarıldığı'' ileri sürüldü.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

''Sayıştay ile ilgili çıkan haberlerin tümü kasıtlı ve yanlıştır. Sayıştay sadece ve sadece sorgu yapmıştır. İstenilen bilgilerin tamamının belge ve evrakları kurum arşivlerinde mevcuttur. Bu arşivdeki belgeler istendiğinde Sayıştay denetçilerine verilmektedir.

Dolayısıyla bu haberlerin birtakım çevreler tarafından Sayıştay'a mal edilerek kasıtlı olarak çıkarıldığı da tarafımızdan tespit edilmiştir. Sayıştay, yasa gereği kamu kurumlarının hesaplarını her yıl denetleyerek bir rapor hazırlar. Sayıştay Başkanlığının, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl yapmış olduğu eğitim yardımlarıyla ilgili incelemelerinde herhangi bir olumsuz raporu olmadığını kamuoyuna bildiririz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*