Ankara Devlet Tiyatrosu, 5 oyunuyla turnede

Ankara Devlet Tiyatrosu, 5 oyunuyla turnede  .10183
  • Giriş : 28.02.2008 / 09:34:00

Ankara Devlet Tiyatrosu, (ADT) Mart ayında "Şahane Düğün", "Bir Mahalle ki", "Köşebaşı", "Tek Kişilik Şehir", ve "Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi" adlı oyunlarıyla, 5 ilde toplam 22 kez temsil verecek. ADT'nin oyunlarını İstanbul, Gaziantep, Isparta, Antalya ve

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Robin Hawdon'un yazdığı, Özcan Özer'in dilimize çevirdiği ve Hakan Çimenser'in yönetmenliğini yaptığı, "Şahane Düğün" 6, 7, 8 Mart tarihlerinde Gaziantep Devlet Tiyatrosu'nda, 21, 22 Mart tarihlerinde ise İstanbul Devlet Tiyatrosu-Kartal Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak. İstanbul Devlet Tiyatrosu-Kartal Sahnesi ayrıca eski bir İstanbul mahallesinin bir gününü, değişen toplumsal değerler, yaşamdaki acı, tatlı duygular arasında gerçekçi bir anlatımla sahneleyen "Köşebaşı" adlı oyunu, 14 ve 15 Mart tarihlerinde ağırlayacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu, 12, 13, 14, 15 Mart tarihlerinde, Münir Canar'ın yazıp yönettiği "Bir Mahalle ki" adlı oyuna ev sahipliği yapacak. Dekor tasarımı Güven Öktem'e, giysi tasarımı Sevgi Türkay'a, ışık tasarımı Zeynel Işık'a, müziği Kamal Günüç'e ait oyunda dans düzeni ise Hakan Odabaşı ve Nilgün Bilsen tarafından hazırlandı.

Behiç Ak'ın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu'nun yönettiği, teknolojinin ve bireyselleşmenin oluşturduğu tek kişilik dünyaların eleştirisi olan "Tek Kişilik Şehir" adlı oyun 25, 26 Mart tarihlerinde Isparta'da, 28 ve 29 Mart 2008 tarihlerinde ise İstanbul Devlet Tiyatrosu �Kartal Sahnesi'nde sanatseverler ile buluşacak.

Yücel Erten'in Türkçeye çevirip, yönetmenliğini yaptığı, Nazi Almanya'sının Polonya'yı işgalin konu alan "Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi" adlı oyun ise 29, 30 Mart tarihlerinde Adana Devlet Tiyatrosu'nda izlenebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious