Ankara kararnameye kilitlendi

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan’ın kararnamenin köşke gönderileceğini açıklamasından sonra herkes bu sorunun cevabını arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gökhan Aydıner Aralık ayında emekliye ayrıldı ve o günden beri Emniyet Genel Müdürlüğü makamına Necati Altıntaş vekaleten bakıyor. Yeni genel müdürün ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra atanması bekleniyordu ancak Ancak Hrant Dink cinayetinin ardından bu planda değişiklik yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vali ve emniyet müdürlerine ilişkin kararnamenin bu hafta içinde köşke gönderileceğini açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı ve emniyet teşkilatında da hareketli saatler yaşanıyor.

Kararnamede, merkeze alınan Trabzon Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nün yanı sıra bazı illeri kapsayan değişiklikler de yapılacak. Halen Mersin Emniyet Müdürlüğü ile Afyon Valiliği de vekaleten yönetiliyor.

Kulislerde yeni genel müdür adayı olarak farklı isimler telaffuz ediliyor. Ancak hükümetin kararını verirken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’den dönmeyecek bir isim arayışı içinde olduğu biliniyor. Sezer’in seçilen ismi onaylamaması halinde hükümetin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar bekleyeceği, böylece yapılan eleştirilerin de önüne geçmeyi planladığı konuşuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious