Ankara Kent kurultayı kuruluyor!

Ankara Kent kurultayı kuruluyor!.19287
  • Giriş : 03.03.2009 / 14:44:00

Ankara’da sivil toplam örgütleri, Ankara’nın kent yönetimine sivil toplum örgütlerinin de katılmasını sağlamak amacıyla Ankara Kent Kurultayı oluşturma çalışmalarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivil toplum örgütleri Kent Kurultayı'nın oluşturulmasına yönelik ilk adımı atmak amacıyla CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın'ın da katılacağı bir toplantı düzenliyor.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın'ın Ankara Kent Kurultayı oluşturulması planları hayata geçiyor. Sivil toplum örgütleri, Ankara'nın kent yönetimine sivil toplum örgütlerinin de katılmasını sağlamak amacıyla Ankara Danışma Meclisi Girişimi adı altında 5 Mart'ta İnşaat Mühendisleri Odası'nda bir araya geliyor. 29 Mart 2009 Yerel secimler öncesinde başlatılan Ankara Kent Kurultayı çalışması ile kentlilerin yerel yönetimlerde inisiyatif koyması amaçlanıyor.

Her yıl düzenlenecek, kent bütçesinin ve yıllık programının tartışılacağı Ankara Kurultayı'nın ön hazırlığı niteliğinde olacak söz konusu toplantıya Ankara'daki sivil toplum örgütleri ve Ankaralıların yanı sıra CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karayalçın da katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*