Ankara Kızılay'da yangın paniği (2)

Ankara Kızılay'da yangın paniği (2).5797
  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Ankara Kızılay'da bir iş hanının 5. katında belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken çok sayıda vatandaş dumandan zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kızılay Meşrutiyet Caddesi 10 numarada bulunan bir iş hanının 5. katında akşam saatlerinde belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangını söndürmek olay yerine gelen itfaiye ekibi yetersiz kalınca bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi çağrıldı. Yangın fazla büyümeden söndürülürken işhanının içerisindeki duman nedeni ile çok sayıda kişi dumandan zehirlendi.

İşhanındaki bir çok vatandaş ise dumandan kurtulmak için binanın üst katlarına sığındı. Dumandan zehirlenen vatandaşlar ile çocuklar itfaiye merdiveni yardımı ile kurtarılarak ambulanslarla hastanelere kaldırdı.

Olay yerinde biriken vatandaşlar ise itfaiye ekiplerini ağır çalışmakla suçladı ve tepki gösterdi. Yangının tamamiyle söndürülmesinin ve binada mahsur kalan vatandaşların kurtarılmasının ardından itfaiye ve polis ekipleri yangının çıkış nedeni ile konusunda inceleme başlattı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious