Ankara polisinden uyuşturucu satıcılarına darbe

  • Giriş : 09.02.2006 / 00:00:00

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri il genelinde yaptıkları operasyonlarda il dışından sokulan 34.5 kg hint keneviri bitkisi ile bunları pazarlayan 6 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir kısım kişilerin il dışından temin etmiş oldukları uyuşturucu maddeleri Ankara'ya getirerek il genelinde içici konumundaki şahıslara para karşılığında satıldığı ihbarını alan Ankara Emniyeti Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele şübe Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, il genelinde yaptıkları dört ayrı olayda 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Menan G, Emrah Y, Satı D, Ünal E, Adem B, ve Ersin A isimli kişilerin ev ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 34,5 kg hint keneviri bitki kırıntısı, 2 adet ruhsatsız yarı otomatik av tüfegi, 1 adet esrarlı sigara,1 adet hassas terazi ve 5 adet jelatin kağıda sarılı eroin maddesi ele geçirildi.

Yakalanan şüpelilerden Satı D. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken Emrah Y isimli asker kaçağı olduğu tespit edilerek askeri inzibata teslim edildi. Şüpeliler Menan G, Ünal E. hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak, hint keneviri bitki kırıntısı nakletmek, bulundurmak, kullanmak ve 2521 SKM suçlarından tanzim edilen soruşturma evrakları ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Yakalanan şüphelilerden Adem B ile Ersin A hakkındaki tahkikat ise halen devam ediyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious