Ankara Valisi sigara yasağında kararlı

Ankara Valisi sigara yasağında kararlı.11216
  • Giriş : 18.06.2009 / 17:04:00

Ankara Valisi Kemal Önal, lokanta, kahvehane, kafeterya ve birahane gibi eğlence hizmeti veren işletmelerde, 19 Temmuzdan itibaren yürürlüğe girecek tütün yasağını kararlılıkla uygulayacaklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önal, makamında, Çankaya Mahallesi'ne uzun yıllar hizmet eden Muhtar Handan Şemin'e hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

Şemin'i, 29 yıl üst üste seçilerek vatandaşlara hizmet etmesinden dolayı kutlayan Önal, bundan sonraki yaşamında mutluluklar diledi.

Daha sonra, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önal, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ın, İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne atanmasıyla ilgili bir soru üzerine, Yılmaz'la uzun yıllar birlikte çalıştıklarını, Yılmaz'ın başarılı, çalışkan ve dürüst bir emniyet mensubu olduğunu söyledi.

Önal, Yılmaz'ın, İzmir'de de başarılı hizmetler yapacağına inandığını belirterek, başarılı olması temennisinde bulundu.

Yaz aylarında vatandaşların tatile çıkmasıyla birlikte artan hırsızlık olaylarına ilişkin bir soru üzerine de Önal, emniyet teşkilatının bu tür hırsızlık olaylarına karşı gereken tedbirleri aldığını, vatandaşların da tatile çıkmadan önce üstlerine düşen önlemleri almasını ve hırsızlığa karşı ''bir çok medeni ülkede olduğu gibi'' sigorta yaptırmasını tavsiye etti.

Kemal Önal, 19 Temmuzdan itibaren lokanta, kahvehane, kafeterya ve birahane gibi eğlence hizmeti verilen işletmelerde uygulamaya konulacak tütün yasağının hatırlatılması üzerine, bu konuda 250 sağlık personeliyle birlikte denetimler gerçekleştireceklerini, yasağın uygulanması konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

İşletme sahiplerinin müşteri kaybetme endişesine kapılmamalarını orta ve uzun vadede halkın bu uygulamayı benimseyeceğini ifade eden Önal, işletme sahiplerinin mazeretlerini kabul etmeyeceklerini söyledi.

Önal, ''Restoran, kafe ve bar gibi yerlerde 19 Temmuzda yürürlüğe girecek tütün yasağını kararlılıkla uygulayacağız. içene ve içtirene kanunlar çerçevesinde müdahale edeceğiz. Amaç sıkıntı yaratmak değil, sağlıklı yaşamı devam ettirmek ve sigara içmeyenleri olumsuz etkilerden korumak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*