Ankara'ya kar yağdı

Ankara'ya kar yağdı.36302
  • Giriş : 14.03.2017 / 08:09:00
  • Güncelleme : 14.03.2017 / 08:34:59

Ankara'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşı şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçtiğimiz hafta baharı yaşayan Türkiye kara kışa geri döndü. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yerini kar ve soğuğa bıraktı. Meteoroloji 6-10 derece düşecek sıcaklılar konusunda halkı uyardı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava etkili olacak. Batı bölgelerde sıcaklıklar ise 6 derece düşerken, doğu bölgelerde 20 santim üzeri kar yağışı beklenirken sıcaklıkların 10 dereceye kadar düşeceği belirtildi.

Anadolu'nun kuzeyi ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Osmaniye, Tunceli, Diyarbakır, Mardin ile Hatay ve Adana kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Başkent Ankara'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, kar yağışı iki gün daha etkili olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*