Ankara Zaman Gazetesi yeni yerini Arınç'la açtı

Ankara Zaman Gazetesi yeni yerini Arınç'la açtı.7188
  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

TBMM Başkanı Bülent Arınç, kamuoyunda büyük yankı uyandıran 23 Nisan konuşmasına yönelik eleştirilere önümüzdeki hafta cevap vereceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zaman, Cihan Haber Ajansı ve Aksiyon Dergisi’nin başkentteki yeni binasının açılışını yapan Meclis Başkanı, açıklamalarının ardından kendisine çok değişik kesimlerden kutlama mesajları geldiğini söyledi. Bülent Arınç, yoğun telefonlara cevap verebilmek için santralı iki görevliyle takviye ettiklerini kaydederken, çok sayıda faks mesajı ve mektup aldığını, cep telefonunun ise gelen 2 bine yakın mesajla kilitlendiğini anlattı.

Meclis Başkanı Arınç, törende açılış anısına hazırlanan pastayı, “Düzgün adam, düzgün keser.” diyerek kesti. Basında en önemli özelliğin, insana değer veren, özel hayata saygılı pozitif yayıncılık olduğunu vurgulayan Arınç, “Pozitif yayıncılığa ekmekten, sudan daha fazla ihtiyacımız var. Bunlar özlediğimiz vasıflar. Her gün olumsuz örneklerini gördükçe ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu anladığımız güzel örneklerdir.” diye konuştu. Cihan’ın dünyanın her yerinde karşısına çıkmasının kendisine büyük mutluluk verdiğini ifade ederken, Aksiyon Dergisi’nin de Türkiye’-nin en çok satan ve okunan dergilerinden biri olduğuna dikkat çekti.

ZAMAN basının göz bebeği

Bülent Arınç, Zaman Gazetesi'ni Türk basınının ‘göz bebeği’ olarak gördüğünü söyledi. Arınç, özellikle tarafsız ve doyurucu habercilik anlayışından övgüyle söz etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious