Ankara'da 11 kişi hırsızlıktan tutuklandı

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

Ankara'da, teşekkül oluşturarak hırsızlık ve dolandırıcılık yapmaktan gözaltına alınan 20 kişiden 11'i tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Balgat'taki bir hırsızlık olayını araştırırken, çok sayıda hırsızlık yapan bir şebekeyi ortaya çıkardı. Hırsızlık Büro Amirliği, Ankara Cumhuriyet Savcılığından alınan iznin ardından yaklaşık 6 ay süren projeli çalışma yürüttü. Çalışmaların olgunlaşması üzerine 4 gün önce suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

Şebekenin Balgat'ta kiraladığı bir iş yeri ile depoya baskın düzenlendi. Burada piyasadan dolandırıldığı tespit edilen gübre, çok sayıda tarım ilacı ve yapay çiçekler ile temizlik maddeleri ele geçirildi. Şebeke elemanlarının, Ankara'da çok sayıda elektronik eşya hırsızlığı yaptığı, hırsızlıktan elde ettikleri gelirle şirket kurdukları belirlendi. Şirketin kurulmasında sahte evraklar da kullanan şebeke elemanlarının, başta Bursa ve İstanbul olmak üzere çeşitli illerden mal aldığı, karşılığında sahte çek ile senet düzenlediği tespit edildi.

Gözaltına alınanlardan Musa K., Muharrem B., Cengiz B., Ersan K., Yusuf H., Yaşar D., Ali Ö., Cengiz E., Sedat K. ve Abdulhalim A. tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Şebeke elemanlarıyla gözaltına alınan ve haklarında “hırsızlık malı satın alma” ve “dolandırıcılık” gibi suçlardan sorgulanan 9 kişi ise serbest bırakıldı. Zanlılardan Zeki K. ise serbest bırakıldıktan sonra, başka bir suçtan arandığı için infaz büro amirliğine teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious