Ankara'da 2 gün boyunca eylem

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

KESK'in memur sendikaları ile Hükümet arasındaki toplu görüşmeler sürerken ''taleplerini güçlendirmek için'' Ankara'da düzenleme kararı aldığı 2 günlük eylem başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KESK Genel Merkezi'nin yaptığı çağrı üzerine Ankara dışındaki illerden gelen KESK'E bağlı sendikaların şube yöneticileri ve Başkentteki KESK üyeleri, Kızılay'da Yeni Karamürsel Mağazası önünde toplandılar. Burada çeşitli sloganlar atan KESK üyeleri, ''toplu sözleşme hakkımız vardır, kullanacağız'' yazılı dövizler taşıyarak, Hükümet'i memur sendikaları ile toplu sözleşme masasına oturmaya çağırdılar.

KESK üyelerine aralarında DİSK, TMMOB, Ankara Sendika Şubeleri platformu ile bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri de destek veriyor. KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul'un ilerleyen saatlerde eylem için toplanan kitleye hitap etmesi bekleniyor.

KESK'in Ankara eyleminin bugün saat 22.00'ye kadar sürmesi planlanıyor. Geceyi sendika binalarında geçirecek KESK üyeleri, yarın öğle saatlerinde tekrar bir araya gelerek toplu görüşmelerin 4. turuna katılacak KESK heyetini Başbakanlığa uğurlayıp dönüşlerini bekleyecek.

Toplu görüşmelerin bundan sonraki aşamalarında sürdürülecek strateji, eylem sonunda netleşecek. Eylem nedeniyle polis, KESK üyeleri ve onlara destek verenlerin etrafında geniş güvenlik önlemi aldı. Ayrıca Güvenpark'ın etrafını barikatlarla çeviren güvenlik güçleri, göstericilerin park içerisine girişine izin vermiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious