Ankara'da 21 bin köpek öldü

Ankara'da 21 bin köpek öldü.21327
  • Giriş : 23.06.2008 / 19:18:00
  • Güncelleme : 23.06.2008 / 19:06:38

Başkent'te, Çankaya Belediyesi 100'üncü Yıl Hayvan Barınağı'nda kısırlaştırılan çok sayıda köpeğin, zehirlenmek ya da aç bırakılmak suretiyle ölüme mahkum edildiği öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Belediyenin, Çankaya Belediyesi 100. Yıl hayvan Barınağı'nda kısırlaştırılan 21 bin köpeği itlaf ettiği ya da ıssız dağlara bırakarak açlıktan ölmeye mahkum ettiği yönündeki haberler hayvan severlerin tepkisini topladı.

Ankaralı İş adamı ve Hayvan Hakları Gönüllüsü Fırat Demir'in bir televizyon kanalına ulaştırdığı görüntülerde yer alan, köpeklerin Elmadağ eteklerindeki ıssız dağlara bırakılarak açlıktan ölüme terk edilmesine ilişkin kayıtlar hayvan severleri harekete geçirdi.

Dört yıl boyunca Çankaya Belediyesi Köpek Barınağı'nda çalışan, görüşlerine yer verilen haberde İsmail Çelik, on beş günde bir köpekleri toplayarak ıssız mekanlara gönderdiklerini itiraf etti. Çelik, ayrıca, olan bitenlerden Çankaya Belediyesi'nin en tepesindeki adamların haberinin olmamasının mümkün olmadığını savundu.

Çelik'in sözlerinin yanısıra ıssız dağlarda ölüleri bulunan yüzlerce köpeğin kulağındaki küpelerin de Çankaya Belediyesi 100'üncü Yıl Köpek Barınağı'na ait olduğunun tespit edilmesi iddiaları güçlendirdi.

Konuyla ilgili bir televizyon kanalına demeç veren Fırat Demir, bugüne kadar 20 binin üzerinde köpeğin bu şekilde itlaf edildiğini ya da ölüme terk edildiğini ileri sürdü.

Ayrıca, köpeklerin kulaklarındaki seri numaralı küpelerden Çankaya Belediyesi Köpek Barınağı'ndan çıktığı anlaşılmasın diye, bazı köpek ölülerinin kulaklarının kesildiğini de savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious