Ankara'da 22 saatlik su kesintisi

Ankara'da 22 saatlik su kesintisi.8458
  • Giriş : 24.06.2008 / 12:46:00
  • Güncelleme : 24.06.2008 / 13:37:21

Ankara'nın Polatlı ilçesinin büyük bölümünde, yarın 22 saat süreyle su kesintisi uygulanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, 25 Haziranda 02.00-24.00 saatleri arasında Basri Kale Alt Geçiti'nde, Yüzükbaşı İsale hattı ana boru değiştirme çalışması yapılacak. Bu nedenle şehrin demir yolu ile kara yolu arasında kalan kısımları, Cumhuriyet, Zafer, Kurtuluş ve Yenimahalle, İstiklal mahallelerinin bir kısmı ile Şehitlik, İnönü Caddesi, 13 Eylül Caddesi'nin alt kısmı, Şentepe ve Yeni Borsa'nın bir kısmına 22 saat süreyle su verilemeyecek.

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, alt geçitteki bağlantıların yapılabilmesi için su kesintisi yapmak zorunda olduklarını, vatandaşlara verecekleri bir günlük rahatsızlıktan dolayı anlayış beklediklerini ifade etti.

Çelik, şöyle konuştu:

“Basri Kale TCDD Alt Geçiti'ndeki zemin çalışmaları devam ediyor. Şehrin merkezi ile kuzeyi arasındaki altyapı bağlantılarının alt geçitten geçmesi nedeniyle, doğal gaz, BEDAŞ ve Telekom'un alt geçitte yaptığı çalışmalardan sonra, şimdi de burada belediyemiz Su ve Kanal Müdürlüğü tarafından boru değiştirme işlemleri yapılacak.”

Suyun tasarruflu kullanılmasını isteyen Çelik, şunları kaydetti:

“Belediye olarak bu konuda gerekli önlemleri aldık. Şu an itibariyle ilçemizde su kıtlığı yok, ancak bu yer altı kaynaklarımızın bol olduğu anlamına gelmiyor. Geçen yıl Yüzükbaşı'nda 4 yeni kuyu açtık, şu anda da Gündoğan köyünde kuyu açma çalışmalarımız devam ediyor. Belediye olarak su kaynaklarını çoğaltmaya çalışıyoruz, ancak vatandaştan da su tasarrufu konusunda duyarlılık ve destek bekliyoruz. Halkımız suyu gelişigüzel caddelerde halı veya araç yıkayarak kullanmamalı.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious