Ankara'da alevli gece!

Ankara'da alevli gece!.5875
  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Ankara'da meydana gelen 2 ayrı yangında boş bir bina ile bir gecekondu kül oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Henüz belirlenemeyen bir nedenden çıkan yangını fark eden mahalle sakinleri itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri bir anda büyüyerek tüm evi saran alevlere müdahale etti. İtfaiye ekipleri yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından alveleri söndürmeyi başardı. Yangın sonrası gecekondu tamamen yanarak kullanılamayacak hale geldi. Yangını, boş binayı mesken edinen madde bağımlısı kişilerin çıkardığı tahmin ediliyor.

Başkent'teki ikinci yangın ise Çankaya İlçesi'ne bağlı Şemsettin Günaltay Caddesi 24 numarada bulunan Özkan Şerbetçi'ye ait gecekonduda çıktı. Saat 04.30 sıralarında çıkan yangın nedeniyle, geçimini kağıt toplamakla sağlayan Şerbetçi, alev alev yanan evden hemen dışarı çıktı. Olayı gören vatandaşların ifaiyeyi aramalarının ardından yangın mahalline gelen 110 ekipleri hemen yangına müdahale etmeye başladı. Evin karton kutu ve kağıtlarla dolu olması, alevlerin kısa sürede tüm evi sarmasına neden olurken, itfaiye ekiplerine de zor anlar yaşattı. Söndürme çalışmaları esnasında gecekondunun çatısı da kısmen çöktü.

Yanan evini büyük bir üzüntüyle izleyen Özkan Şerbetçi, önce görüntü almaya çalışan kameramalanların çekim yapmasını engellemek istedi. Daha sonra da itfaiyiyenin geç geldiğini söyleyen Şerbetçi bu sefer de kameramanları yanına çağırarak kendisini çekmelerini istedi.

İtfaiye ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangını söndürürken evden geriye enkaz yığını kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious