Ankara'da bir banka müdürü rehin alındı

Ankara'da bir banka müdürü rehin alındı.15725
  • Giriş : 10.07.2008 / 18:11:00

Ankara Aydınlıkevler'de banka şubesine gelen kimliği belirsiz bir kişi üzerinde bomba olduğunu söyleyerek banka müdürünü rehin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üzerinde bomba olduğunu söyleyen bir kişi, bir banka çalışanını rehin aldı.
Alınan bilgiye göre, Altındağ'da bir banka şubesine gelen kimliği belirsiz bir şahıs, üzerinde bomba olduğunu söyleyerek banka müdürünü rehin aldı. Olayın polise bildirilmesinin ardından bankanın bulunduğu cadde trafiğe kapatılarak bomba uzmanları ve terör ekiplerinden yardım istendi.

Alkollü olduğu belirtilen şahsın üzerindekilerin hesap makinesi ve zincir olduğu belirlendi. Emniyet yetkilileri, söz konusu şahsın daha önce de kolu kesili olarak polise başvurarak yardım istediğinin belirlendiği söyledi.

TESLİM OLDU

Başkent'te üzerinde bomba olduğunu iddia ederek bir banka müdürünü rehin alan şahıs, polise teslim oldu.

Edinilen bilgiye göre, Altındağ ilçesi Aydınlıkevler Çevreli Caddesi üzerindeki bir banka şubesine giren üzerinde metal parçalar bulunan şahıs, "Bana kimse yardım etmiyor" diyerek üzerinde bomba olduğunu söyledi. Bunun üzerine banka çalışanları durumu polise bildirerek yardım istedi. Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı terör, bomba, asayiş ve özel hareket ekipleri olay yerine sevk edildi. Bankanın bulunduğu cadde trafiğe kapatılarak, şahsın ikna edilmesi için çalışma başlatıldı.

Bu sırada olası patlamaya karşı bir itfaiye ekibi ve sağlık ekipleri de hazır bekletildi. Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmaları sonucunda isminin Oktay D. olduğu öğrenilen şahıs ikna edildi. Polise teslim olan Oktay D., bankanın giriş kapısına yaklaştırılan polis aracına bindirilerek Aydınlıkevler Polis Karakolu'na götürüldü. Oktay D.'nin üzerinde herhangi bir patlayıcı madde olmadığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*