Ankara'da bir banka şubesi soyuldu

Ankara'da bir banka şubesi soyuldu.13643
  • Giriş : 30.05.2009 / 09:08:00

Başkent'te bir banka şubesi soygunu gerçekleştirildi. Kimsesiz çocuklara yardım için toplanan bozuk paralar paralar hırsızlarca çalındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkent'te, bir banka şubesi, kimliği belirlenemeyen kişilerce soyuldu. Hırsızlar, bankada muhafaza edilen bir miktar bozuk parayı alarak izlerini kaybettirdi. Soygun sırasında bankanın alarmının çaldığı fakat güvenlik kameralarının çalışmadığı öğrenildi. Bozuk paraların, "kimsesiz çocuklar" için toplanan yardım paraları olduğu ileri sürüldü.
Banka soygunu, Mahmut Esat Bozkurt Caddesi üzerindeki Ziraat Bankası Kolej Şubesi'nde meydana geldi. Gece saat 03.00 sıralarında bankaya gelen şahıslar, önce bankanın dış kapısını levye ile zorlayarak açtı. Daha sonra içeriye giren şahıslar, bankada kimsesiz çocuklara yardım için toplandığı iddia edilen bozuk paraları aldı.

Bankadaki alarmın çalmasıyla panikleyen soyguncular, çaldıkları bozuk paraların bir kısmını çevreye dökerek izlerini kaybettirdi.

Alarmın çalması üzerine polis ekipleri banka şubesine geldi. Bankanın kapısının zorlanarak açıldığını fark eden polisler, bölgede geniş çaplı çalışma başlattı. Olay Yeri İnceleme ekipleri ise bankada parmak izi ve delil aradı.

Bankanın dışında güvenlik kamerasının olmaması dikkat çekerken, içerideki güvenlik kameralarının da çalışmadığı öğrenildi. Bazı banka çalışanları ise soygun haberini duyar duymaz hemen şubelerine akın etti. Polis, soygunu gerçekleştirenlerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*