Ankara'da Bülent Hoca'ya büyük ayıp

Ankara'da Bülent Hoca'ya büyük ayıp.13724
  • Giriş : 21.12.2008 / 18:21:00

Kızını soyunma odasına sokulmadığı ve dövüldüğü bilgisini alan Bülent Uygun, çılgına döndü. Stadın özel güvenlik görevlileriyle Uygun arasında yumruklaşmaya varan kavga yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başkent deplasmanında Gençlerbirliği'ni zorlu bir maçtan sonra 2-1 yenen Sivasspor'da, teknik direktör Bülent Uygun, ligin ilk yarısını lider bitiren futbolcularıyla gurur duyduğunu söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Uygun, Futbol adına birşey başardıklarını ifade ederek, ''Bu, bir avuç Anadolu insanın mücadelesidir. Ligin ilk yarısını lider bitiren futbolcularımı kutluyorum. Biz iyiyiz. İyilerle çalışıyoruz. Hedefimize emin adımlarla ilerlemek istiyoruz'' dedi.

Sivassporlu futbolculardan Mehmet Yıldız da maç sonrasındaki açıklamasında, mücadelenin kendileri açısından stresli geçtiğini ve istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını anlatarak, ''Futbol sonuç oyunudur. Bülent Uygun'un askerleri olarak Anadolu'dan bir takım üst üste iki kez ligin ilk yarısını lider bitirmeyi başarmıştır. Bu sonuçla bizler tarih yazdık. Bu çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz. Bugün kötü de oynasak, ilk yarıyı lider bitirdik'' diye konuştu.

Karşılaşmadaki gollerden birine imza atan Mohamed Ali de Gençlerbirliği maçının zor olacağını bildiklerini belirterek, ''İlk yarıyı lider bitirmek istiyorduk. Kimse beklemiyordu ama biz buna inanmıştık'' dedi.

-MAÇ SONUNDA ARBEDE ÇIKTI-

Karşılaşmanın bitiminden sonra Bülent Uygun'un kızının soyunma odasına girmesine engel olan stadın özel güvenlik görevlileriyle teknik direktör Bülent Uygun arasında tartışma çıktı.

Kızının içeriye alınmaması ve dövüldüğünün iletilmesi üzerine Uygun'un, görevlilerle sözlü tartışmaya girdiği, bazılarıyla da yumruklaştığı iddia edildi.

Emniyet görevlileri, olaya karışan özel güvenlik görevlisini gözaltına aldı.

-GENÇLERBİRLİĞİ CEPHESİ-

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba maç sonunda düzenlenen basın toplantısında, maçta inanılmaz pozisyonlara girdiklerini, ancak son vuruşlarda becerikli olamadıklarını söyledi.

Futbolcularını kutladığını ve mükemmel bir oyun ortaya koyduklarını anlatan Aybaba, şöyle konuştu:

''Maçta inanılmaz pozisyonlara girdik. Son vuruşlarda becerikli değildik. Mağlup olsak da bu takım bize birşeyleri yapma adına inanç verdi. Devre arasında transferler yapacağız. İkinci yarıda da bu takım ruhunu sahaya yansıtmak istiyoruz. Takımda bazı değişiklikler yapmak zorundayız.''

Aybaba, hakemleri de eleştirerek, ''Yıllardır hakemlerle konuşuyorum. 'Takımların bulunduğu yere göre düdük çalmayın' diyorum. Hakemlerden bir beklentimiz yok. Maçta kırmızı kart ve penaltı pozisyonu vardı. Bizler emek veriyoruz. Hakemler de devre arasını iyi geçirsinler'' değerlendirmesini yaptı.

Samet Aybaba, basın toplantısının son bölümünde, hafta içinde gazeteye demeç veren Mısırlı oyuncu El Saka ile ilgili gelişmelere de tepki göstererek, ''Bu ülkenin insanları beni bir Arap'a tercih etti'' dedi.

Aybaba'nın bu sözleriyle nasıl bir mesaj göndermek istediği merak uyandırdı.

-MAÇTAN NOTLAR-

-Gençlerbirliği-Sivasspor maçını, Köln'de Futbol hayatını sürdüren ve bir süredir rahatsızlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan Ümit Özat da izledi.

-Karşılaşma öncesinde, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Genel Sekreteri İbrahim Onuk için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

-Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak da mücadeleyi protokol tribününden takip etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*