Ankara'da 'Darbeye Karşı Ses Çıkar' yürüyüşü

Ankara'da 'Darbeye Karşı Ses Çıkar' yürüyüşü.24367
  • Giriş : 26.07.2008 / 20:24:00

Kimi siyasal parti ve sivil toplum kuruluşları, Ankara'da ''Darbeye Karşı Ses Çıkar'' yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe AK Parti ve DTP temsilcileri de katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aralarında DTP ile Mazlum-Der, Pembe Hayat, Kaos GL, türlü kadın örgütleri temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşe, AK Parti Ankara Milletvekilleri Zeynep Dağı ve Burhan Kayatürk ile Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Salim Uslu da destek verdi.

Toros sokakta toplanan grup, buradan Kolej kavşağına dek yürüdü. Güvenlik kontrolünden geçtikten sonra alana alınan grup üyeleri, ''Darbeye Karşı Ses Çıkar'' ve ''Darbeye Karşı 70 Milyon Adım'' dövizleri taşıdı.

Düzenleme komitesi, Türk bayrağı ya da herhangi bir siyasal parti bayrağıyla alana girilmesine izin vermedi.

Alanda kurulan platformda, Türk Halk Müziği sanatçıları Feryal Öney ve Yasemin Göksu, türküler söyledi.

Burada düzenleme komitesi adına konuşma yapan Zeynep Tanbay, darbelere karşı olduklarını, bundan sonra da darbe girişimlerine karşı seslerini daha da yükselteceklerini söyledi.

''Üniversitelere başörtüsüyle giremeyenlerin, cinsel tercihlerini yaşayamayan eşcinsellerin ya da travestilerin, özgür ve demokratik yaşamı benimseyenlerin sesi olduklarını'' ifade eden Tanbay, AK Parti ve Demokratik Toplum Partisi'nin kapatılmasına da karşı olduklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*