Ankara'da dev sahte para operasyonu

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Turnike-2 adlı operasyonda, toplam 8 bin 180 sahte YTL ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında, ilki daha önce yapılan ve 18 kişinin tutuklandığı Turnike operasyonunun devamında yapılan çalışmalar sonucunda Ankara'da Ahmet K., Cemil K., Savaş Ç. ve Şaban G.'nın, bununla bağlantılı olarak Bursa'daki operasyonda ise Ziya K. isimli şahsın yakalandığı bildirildi.

Ahmet K. isimli şahsın üzerini arayan polis ekipleri, 120 adet sahte 50 YTL ve 100 adet sahte 20 YTL olmak üzere, toplam 8 bin YTL sahte para ele geçirirken, diğer zanlıların üzerlerinde ve arabalarında sahte tapu, sahte çek, çeşitli isimlere düzenlenmiş sahte kimlikler, sahte senetler, sahte sürücü belgesi, araç ruhsatı ile bir adet kalem tabanca ele geçirdi.

Açıklamada, Bursa'da yapılan çalışmalar sonucunda ise Ziya K.'nın üzerinden 1 adet 100, 1 adet 50, 1 adet 20 ve 1 adet 10 olmak üzere, toplam 180 sahte YTL'nin ele geçirildiğinin ifade edildi.

Yakalanan zanlıların "Kanunun suç saydığı filleri işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, piyasaya sahte para sürmek ve bulundurmak, komisyon karşılığı satmak, sahte belgelerle çalıntı oto alımı-satımı yapmak, sahte çek kullanmak suretiyle piyasayı dolandırmak" suçlarından Ankara Adliyesi'ne sevk edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious