Ankara'da dinleme cihazı krizi

Ankara'da dinleme cihazı krizi.12734
  • Giriş : 13.05.2008 / 22:43:00

Türban ile ilgili kararı verecek olan Anayasa Mahkemesi'nin üyelerinde tedirginlik arttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mahkemenin Başkanvekili Osman Paksüt hafta sonunda bir otomobilin kendisini takip ettiğinden kuşkulanınca, takip eden aracı polis yardımıyla durdurdu.

Bir yandan türbanı üniversitelerde serbest bırakan düzenleme, diğer yandan AK Parti'ye açılan kapatma davası. Anayasa Mahkemesi kritik kararlara imza atmaya hazırlanıyor.

Gündeminde bu denli önemli dosyalar bulunan mahkemenin üyeleri de diken üstünde.

İki önemli konuda son sözü söyleyecek olan üyeler attıkları her adımda eskisinden daha dikkatli davranıyor. Hafta sonundaki bir olay bunun en önemli göstergesiydi.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt iki arkadaşıyla birlikte yemek yemeye giderken bir otomobilin kendilerini takip ettiğinden şüphelenerek aracını durdurdu.

Arkasındaki otomobil de durunca şüphesi arttı; durumu trafik polisine bildirip polisten şüphelendiği otomobili aramasını istedi. Trafik polisleri ise Paksüt'ün şüphelendiği otomobilin bir polise ait olduğunu söylediler.

Bunun üzerine Paksüt otomobilin arkasında dinleme cihazı olup olmadığının kontrol edilmesini talep etti.

Polislerle Paksüt arasında tartışma sürdü, ancak Osman Paksüt, polisler arka bölümü kendisine göstermeyince otomobilde dinleme cihazı olup olmadığını göremedi.

Bunun üzerine Osman Paksüt, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ı arayıp olay yerine gelmesini istedi.

Paksüt ile görüşen Yılmaz otomobilin Ankara Emniyeti'ne değil Emniyet Genel Müdürlüğü Organize Suçlar Daire Başkanlığı'na ait olduğunu söyledi.

Paksüt'e verilen bilgi otomobilin bir narkotik soruşturması için bölgede olduğu biçimindeydi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious