Ankara'da doğalgaz yangını

Ankara'da doğalgaz yangını.5797
  • Giriş : 25.12.2007 / 10:06:00

Ankara Balgat'ta, doğalgaz boru hattından sızan gazın alev alması sonucu yangın çıktı. Yangında çevredeki telefon kulübeleriyle bazı işyerleri hasar gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çetin Emeç Bulvarı ile Ceyhun Atuf Kansu caddesinin kesiştiği yerdeki kaldırımın altından geçen doğalgaz ana boru hattındaki gaz kaçağının parlaması sonucu yangın çıktı.

Gece saat 01.27'de başlayan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esat ile Kurtuluş itfaiye ekiplerine bağlı yaklaşık 70 itfaiyeci ve 23 araçla müdahale edilen yangın, 2 saat 15 dakikada söndürüldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz, yangının bir süre devam etmesini kendilerinin istediğini söyledi.

Kurutuz, "Çünkü eğer başlangıçta söndürülmüş olsaydı, gaz sıkışması rögar kapaklarını ve bordür taşlarını fırlatarak patlamaya neden olacaktı. Yanması bizim için daha avantajlı olduğu için ona bir müddet izin verdik ve basıncın kısmen düşmesi sonucu da yangın tamamen söndürüldü" dedi.

Soğutma çalışmalarının ardından söndürülen yangında bir itfaiyeci, ayağının kayıp düşmesi sonucu hafif yaralandı. İtfaiyecinin tedavisi olay yerine gelen ambulansta yapıldı.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yangında, refüjde bulunan bir çiçekçi kulübesi de kullanılamaz hale geldi. Yolu kaplayan alevler telefon kulübelerine de zarar verdi.

Yangının çıktığı kavşak da bir süre trafiğe kapatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious