Ankara'da evleri su bastı!

Ankara'da evleri su bastı!.25521
  • Giriş : 13.02.2008 / 23:22:00

Ana isale hattı borularından birinin patlaması nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydınlıkevler Mahallesi Derme Sokak'taki 160 santimetre çapındaki beton su borusu akşam saatlerinde patladı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, ''1987 yılında Devlet Sular İdaresi tarafından yapılarak belediyeye teslim edilen 160 santimetre çapındaki beton ana isale hattının patladığı'' belirtildi.

Açıklamada, patlamanın ardından ASKİ ekiplerinin suyu kestiği ve şebekedeki suyun boşalmasının ardından ekiplerin patlayan borunun tamiri için çalışmalara başladığı bildirildi. Tamir çalışmalarının bu gece tamamlanacağının ifade edilen açıklamada ev ve iş yerlerindeki zararın tespit edilerek, ASKİ tarafından karşılanacağı duyuruldu. Patlamanın ardından olay yerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye ekipleri ve ASKİ yetkilileri başta Derme, Gökyüzü ve Uzayan sokaklardaki evler olmak üzere civardaki diğer ev ve iş yerlerindeki su baskınlarına müdahale etti.

Olay yerinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz, olayın 18.20'de itfaiyeye haber verildiğini belirterek yaklaşık 50 pompa, 10 kurtarma aracı, itfaiye personeli ve ASKİ yetkilileriyle olaya müdahale ettiklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious