Ankara'da fetih coşkusu

Ankara'da fetih coşkusu.13268
  • Giriş : 29.05.2008 / 23:16:00

İstanbul'un fethinin 555. yıl dönümü, Başkent'te çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Etkinlikler kapsamında, Şef Uğur Bayrak yönetimindeki Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konser verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce MEB Şura Salonu'nda düzenlenen konserde, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı koroya eşlik etti.

Devlet Halk Dansları Topluluğu, Konya Devlet Tasavvuf Müziği Topluluğu Sema Grubu ve Ankara Devlet Tiyatroları sanatçılarının da gösteriler sunduğu etkinlikte, dinleyicilere İstanbul'un fethinin önemi hakkında bilgiler verildi.

Fethin yıl dönümü nedeniyle Keçiören'de de şölen düzenledi.

Keçiören Belediyesince Kuyubaşı Fatih Stadı'nda düzenlenen şöleni; TBMM İdare Amiri Hüsrev Kutlu, KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Tamer Gazioğlu, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz ile Ağrı Milletvekili Mahmet Hanifi Alır da izledi.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şölende yaptığı konuşmada ''geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği olmayacağını'' belirterek, ''Gençlerimizin günübirlik sevdaları değil, büyük idealleri olması lazım. Ecdadımıza yakışır bir nesil olması lazım'' dedi.

Şölende, Türk Halk Müziği sanatçıları Zara ve Esat Kabaklı konser verdi.

29 Mayıs Milli Piyango Özel Çekilişi'nin de yapıldığı şölende, mehteran konseri ve havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious