Ankara'da hafta sonu bu yollar kapalı

Ankara'da hafta sonu bu yollar kapalı.12119
  • Giriş : 26.05.2009 / 14:16:00

Metro çalışmalarında kullanılan tünel delme makinesinin taşınması nedeniyle 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günleri İnönü ve Atatürk bulvarlarının bir kısmı trafiğe kapatılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atatürk Bulvarı'nın Kızılay Milli Eğitim Bakanlığı önü ile İnönü Bulvarı'nın bir bölümünde geçici trafik düzenlemesi uygulanacak.

Çayyolu Metrosu'nun, Hava Kuvvetleri Komutanlığı mevkisinde bulunan ve metro tünellerinin yapımında kullanılan tünel delme makinesi, parçalara bölünerek, Kızılay'a taşınacak. Haziran ayında başlayacak ikinci tünel çalışmaları için makine, Kızılay'daki Makas İstasyonu'na taşınacak.

Taşıma işlemleri, 30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar günü yapılacak. Taşıma sırasında Atatürk Bulvarı ile İnönü Bulvarı'nın bazı bölgeleri araç trafiğine kapatılacak. Ulaşım, geçici olarak belirlenen alternatif güzergahlardan sağlanabilecek.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

30 Mayıs Cumartesi günü 04.00-14.00 saatleri arasında, İnönü Bulvarı'nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı önündeki yol bölümü Kızılay istikametinden tamamen kapatılacak. Eskişehir istikametinden gelip Kızılay istikametine gidecek sürücüler, İnönü Bulvarı'ndan Akdeniz Caddesi'ne dönerek, Akdeniz Caddesi-Gençlik Caddesi-Necatibey Caddesi ve Yahya Galip Caddesi'ni takiben Milli Müdafaa Caddesi'ne ulaşarak, İnönü Bulvarı'na çıkabilecek.

Eskişehir istikametinden gelip Dikmen istikametine gidecek sürücüler ise İnönü Bulvarı'ndan Merasim Sokak'a dönerek, sokağı takiben Dikmen Caddesi'ne ulaşabilecek.

31 Mayıs Pazar günü ise 04.00-18.00 saatleri arasında Atatürk Bulvarı'nın Milli Eğitim Bakanlığı ile Vekaletler Caddesi arasında kalan kısmında yolun bir bölümü trafiğe kapatılacak. Bulvarın bu bölümünden Kavaklıdere istikametine trafik, tek şeritten verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*