Ankara'da hareketli saatler!

Ankara'da hareketli saatler!.12000
  • Giriş : 21.10.2007 / 12:31:00
  • Güncelleme : 21.10.2007 / 12:37:07

Başbakanlık'ta, Genelkurmay Başkanlığı'nda sıcak saatler yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'de 13 askerimiz şehit olduğu, bir çok askerimizin yaralandığı hain saldırının ardından, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı ve Başbakanlık'ta hareketli saatler yaşanıyor.

Askeri birimlerin olayın gelişimi ile ilgili Başbakanlık'a bilgi verdiği ve kurumlar arasında değerlendirme yapıldığı öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan olayla ilgili yazılı bir açıklama bekleniyor.

Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarınını referandum için oy vermesi bekleniyordu ancak acı olayın ardından bu beklenti ortadan kalktı.

ERDOĞAN Ankara'YA DÖNÜYOR

Referandum için İstanbul'da bulunan Başbakan Erdoğan'ın, akşam saatlerinde Ankara'ya dönmesi bekleniyordu ancak daha önce Ankara'ya döneceği belirtiliyor.

Erdoğan'ın ayrıca 1 saat içinde konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Erdoğan'ın Ankara'ya dönmesinin ardından, olağanüstü bir güvenlik zirvesinin yapılması bekleniyor.

Öte yandan Kayseri'de bulunan Cumhurbaşkanı Abddullah Gül de tüm programlarını iptal etti.

ÇELİK: DAHA KESKİN TEDBİRLERİ UYGULAMAMIZ ORTAYA KOYACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıyla ilgili, ''Bu son gelişmeler, öyle tahmin ediyorum, çok daha keskin tedbirleri uygulamamızı ortaya koyacak'' dedi.

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa Değişikliği paketi için halk oylamasına katılmak üzere Yıldırım İlköğretim Okuluna gelen Bakan Çelik, gazetecilerin Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Bu konuyla ilgili söylenecek sözlerin bir anlamının bulunmadığı düşüncesinde olduğunu ifade eden Çelik, ''Elleri kırılsın diyorum ben. Yine milletimizin güzel ve anlamlı gününü zehir ettiler'' dedi.

Bakan Çelik, şunları kaydetti:

''Öyle tahmin ediyorum ki son gelişen olaylar, tezkere olayları çerçevesinde, umarım bir provokasyon filan, başka bir amaca dönük değildir, klasik terör çatışması neticesinde olan bir hadisedir. Ama yine yüreklere kor düştü, yine analar ağlıyor, milletimiz ağlıyor, 'Milletimizin başı sağ olsun' diyorum. Bu son gelişmeler, öyle tahmin ediyorum çok daha keskin tedbirleri uygulamamızı ortaya koyacak. Milletimizin başı sağolsun diyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious