Ankara'da 'Her yer Filistin' mitingi

Ankara'da 'Her yer Filistin' mitingi.9706
  • Giriş : 17.01.2009 / 23:50:00
  • Güncelleme : 17.01.2009 / 23:01:32

18 Ocak Pazar günü Sıhhiye Meydanı'nda, "Her Yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz" mitingi düzenleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mitingin çağırıcısı sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, Memur-Sen Genel Merkezi'nde ortak basın toplantısı yaptı.

MAZLUMDER Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu ise insanlığın mı yoksa İsrail vahşetinin mi kazanacağını göstermek için 18 Ocak Pazar günü Ankara'da bir araya geleceklerini söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu,, "İnsanlığın ve sözün bittiği yerin eyleme dönüşeceğini" söyledi.

Ankara'da yüzlerce örgütün katılımıyla gerçekleştirilecek mitingde, güçlü bir ses olmayı amaçladıklarını vurgulayan Gündoğdu, Ankara'dan çıkan güzel sesler olduğunu ama atılması gereken adımların atılmadığını öne sürdü. Gündoğdu, bu mitingle bu adımların atılmasını hızlandırmak istediklerini kaydetti.

İsrail Büyükelçisi'nin "İstenmeyen adam" ilan edilerek Türkiye'den gönderilmesinde ısrar ettiklerini belirten Ahmet Gündoğdu, İsrail ile yapılan anlaşmaların sona erdirilmesi, Türkiye'nin hava sahasının İsrail'e kapatılması, İsrailli pilotlara Türkiye'de eğitim verilmemesi ve bu ülke mallarının tüketilmemesi çağrısında bulundu.

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu da Filistin meselesinin sadece orada yaşayanların ya da Arapların sorunu olmadığını söyledi. Filistinde bir insanlık, haysiyet ve vicdan davası yaşandığını vurgulayan Uslu, insanlık vicdanını temsil eden sivil toplum örgütleri olarak bu tür gelişmelere sessiz kalmalarının mümkün olmadığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*